Znalezienie odpowiedniego miejsca na nocleg zawsze ma dla mnie kluczowe znaczenie. Dlatego zajmuję się tym nawet na kilka miesięcy przed planowanym wyjazdem, żeby mieć jak największy wybór lokalizacji. W tym roku planowałam spędzić urlop na początku wakacji w Gdańsku, gdzie planowałam raczej więcej czasu spędzić na zwiedzaniu niż na plaży.

Nocleg w Gdańsku w pobliżu centrum miasta

apartamenty blisko centrum gdańskLedwie zaczął się kolejny rok, a ja już przeglądałam ofertę noclegów w Gdańsku. Ponieważ chciałam dużo zwiedzać całe miasto, to mój wybór padł na noclegi w pobliżu centrum miasta. Moim zdaniem taka lokalizacja była idealna: z jednej strony do starówki i największych zabytków Gdańska było bardzo blisko, a z drugiej była to okolica spokojniejsza, wolna od tłumów turystów, więc po całym dniu zwiedzania mogła po prostu odpocząć. Do tego szukałam miejsca, które będzie po prostu ładne i wygodne, a nie kolejnego bezpłciowego pokoju w hostelu, który niczym się nie wyróżnia. Potrzebowałam ładnego apartamentu i takie właśnie apartamenty blisko centrum Gdańsk miał w ofercie. Ponieważ szybko zabrałam się za szukanie czegoś do wynajęcia, to wybór był naprawdę spory i mogłam spokojnie oglądać zdjęcia kolejnych miejsc, patrząc przy okazji na ich położenie na mapie, bliskość do centrum, zabytków i środków komunikacji miejskiej. W końcu udało mi się wybrać stylowy, malutki apartament, ale dobrze wyposażony. Był idealny na spędzenie w nim całego tygodnia, jaki przeznaczyłam na ten urlop.

Z wakacji w Gdańsku byłam bardzo zadowolona, do czego w sporzej mierze przyczyniło się wynajęcie odpowiedniego apartamentu. Dobra lokalizacja, ładny wystrój i niska cena – w tym akurat miejscu było wszystko, czego szukałam. Nie musiałam, jak koleżanki z pracy, zadowalać się nijakim pokojem hotelowym w czasie wakacji.